Yeni Mezunlar Nasıl CV Hazırlamalı

Yeni Mezunlar CV oluştururken nelere dikkat etmeli?


Yeni mezun olanların her açıdan zorlandığı aşikar. Bu yetmezmiş gibi bir de kafalarını deneyimsizler nasıl CV hazırlamalı konusu karıştırıyor. Her ne kadar özellikle son zamanlarda iş bulmak zorlaşsa da iyi bir CV ile iş bulma şansınızı arttırmanız mümkün. İşte yapmanız gerekenler:


CV'de Staj Deneyimi Nasıl Yazılmalıdır?


Staj deneyimleri, yeni mezunların en büyük kozudur desek yanlış olmaz. Her ne kadar sektörde deneyiminiz olmadığı düşünülse de alanınızda staj yaptıysanız, tekrar düşünmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için sadece üniversitede staj yapmak değil lise yıllarında staj yapmaya da önem göstermenizde fayda var. Staj deneyiminizi ince hatları ile CV'nize aktarmak, sizi bir adım öne çıkaracaktır.


Üniversite Eğitimi


Yeni mezunların CV hazırlarken dikkat etmesi gerekenler arasında üniversite deneyimleri de bulunmaktadır. Üniversite yıllarınızda staj yapmadıysanız bile çeşitli seminer ve konferanslara katıldıysanız, belirtmeyi ihmal etmeyin. Özellikle alanınızla ilgili aldığınız sertifika vb. var ise bu tarz etkenler sizi ön plana çıkaracaktır.


Yabancı Dil Bilgisi


Yabancı dilin günümüz dünyasında ne derece önemli olduğundan bahsetmemize gerek yok. Özellikle İngilizce, birçok şirketin iş alım sürecinde dikkat ettiği bir etken. Çok İngilizce bilmeseniz bile seviyenizin iletişim kurmaya yetecek kadar olmasına dikkat etmelisiniz. Yani en az B1 seviyesinde İngilizce bilmenizde fayda var. Bunun dışında şirketler, mülakatlarda sizlere İngilizce bilginizi sorarken genelde üç seçenek sunar. Bu seçenekler genelde kötü, iyi ve çok iyi olur. Seviyeniz ne ise o seçeneği seçmeniz, yani dürüst olmanız büyük önem teşkil edecektir. Hem mülakat süreci hem de mülakattan sonraki süreç için..


Hakkınızda Kısmı


Hobileriniz, ilgi alanlarınız ve vb. özellikleriniz hakkında detaylı bilgi vermekten, yani kendinizi iyi ifade etmekten çekinmeyin, çekinmeyin ama bildiğiniz gibi gereksiz bilgilerle donatılmış uzun hakkınızda yazıları bazı şirketlerin ilgisini çekmez. Bu yüzden kendinizi kısa ve öz bir şekilde ifade etmeye özen gösterin.


Bizlerden Yardım Alın


Yeni mezun olanların CV hazırlaması, bizce diğer CV türlerine göre daha profesyonel ve düzenli gözükmeli. Bu doğrultuda sitemizde bulunan Online CV oluşturucu ile ortaya güzel bir CV çıkarabilir ve iş bulma şansınızı arttırabilirsiniz. CV oluşturucu ile ister resimli ister resimsiz farklı CV şablonları seçip hemen ücretsiz olarak CV'nizi pdf olarak indirebilir ya da e - posta aracılığı ile teslim alabilirsiniz. Bilgilerinizi girip ardından şablon seçmeniz yeterli olacaktır. CVdone yeni kariyer hayatınızda doğru bir CV yaratmanıza yardımcı olmak için burada.

Sizde bir şablon seçerek ücretsiz CV'nizi oluşturabilir ve PDF olarak indirebilirsiniz.
ücretsiz cv oluştur pdf olarak indir
ücretsiz cv oluştur pdf olarak indir
ücretsiz cv oluştur pdf olarak indir
ücretsiz cv oluştur pdf olarak indir
footer-frame